Vánoční trhy v Brně

By Ivana Minářová on Prosinec 1, 2012 in Zajímavosti with No Comments

V pátek byly slavnostně zahájeny Vánoční trhy v Brně a my bychom vám rádi poslali krátké povídání o tom, jak jsme je s Klárkou a Eliškou navštívili. Pokud budou pro vás následující řádky a fotky inspirací, budeme rádi.

V sobotu vysvitlo sluníčko a to byl pro nás impuls k dopolední návštěvě města. Při pocházení kolem prodejních stánků nás zaujal pan kovář, který s dětmi vyrábí hřebíky. Na dotaz, jestli můžou kovat i malé holky, odpověděl, že pokud udrží kladivo, není problém. A děti si to fakt užívaly.

Po zdařilém kování jsme si dali punč, děti samozřejmě bez alkoholu. A k tomu trdelník (Klárka chtěla kakaový a měla po něm super fousy).

Podrobný program najdete na webu Brněnské Vánoce.

Zatímco na Zelném trhu jsou také prodejní stánky a pódium s doprovodným programem, v podzemí jsou připraveny prohlídky s netradičním Vánočním programem.

Pro ty, kteří dávají přednost nákupu v teple, jsou určeny Vánoční trhy na Brněnském výstavišti.

Každé místo, kde Vánoční trhy probíhají, má své kouzlo. Nikde nechybí doprovodný program – koledy, koncerty, pohádky, vystoupení dětí. Pro děti s rodiči jsou třeba určené Tvořivé dílničky, které budou každý víkend na Radnické 6.

top