Festival Mateřinka 2013

By Ivana Minářová on Únor 23, 2013 in Informace ze školky with 2 komentáře

Jako každý rok se naši předškoláci připravují na brněnské kolo Mateřinky, které se bude konat ve čtvrtek 7. března 2013 od 15:30 hodin v Sále B. Bakaly na Žerotínově náměstí.

Festival Mateřinka je celostátní nesoutěžní přehlídka hudebních, tanečně-sportovních a dramaticko-výtvarných pódiových vystoupení, jako veřejná prezentace práce mateřských škol a předškolních zařízení v České republice. Celoroční kolo se koná každoročně vždy v květnu v Nymburce pod záštitou UNESCO a dalších partnerů.

Naše mateřská škola se zúčastní s krátkým programem pod názvem „Co vidí sluníčko“. Nácvik s předškoláky mají na starosti paní učitelky Eva a Iva. Nácvik samotný není problém, ale následná organizace vyžaduje spolupráci s rodiči. 7. března 2013 dopoledne se děti zúčastní generálky, odpoledne se pak koná vlastní vystoupení, kde je třeba, aby si po vystoupení rodiče děti převzali a vyčkali do konce vystoupení ostatních škol. Na veškeré podrobnosti budou rodiče včas upozorněni.

Organizace dne

  • Děti přiveďte do MŠ do 8 hodin
  • V 8:30 odjíždíme s dětmi na generálku
  • Vracíme se na oběd do MŠ
  • Po krátkém odpočinku odjíždíme ve 14:00 hod na vlastní vystoupení
  • Program začíná v 15:30 – my vystupujeme jako 3, to je cca 16:15
  • Předpokládaný konec celé akce je v 17:30 – děti si prosím vyzvedněte až po závěrečném defilé

Pokud možno dětem oblečte

  • Chlapci – tmavé kalhoty, bílá košile nebo tričko
  • Děvčátka – tmavé sukýnky, bílá halenka nebo tričko

Těšíme se, že nás přijdete povzbudit!

S tímto krátkým programem pak následně děti vystoupí na velikonočním jarmarku v „Dělňáku“, a to 10. března od 14:00 hodin.top