Přírodní zahrada

By Ivana Minářová on Květen 16, 2013 in Informace ze školky with No Comments

Vážení rodiče,

v současné době pracujeme na návrhu úpravy naší školní zahrady, kterou bychom chtěli změnit na zahradu přírodní. Aby se z naší zahrady stala ta přírodní, je třeba pro to něco udělat.

Nechali jsme se inspirovat webovými stránkami www.veronica.cz a www.prirodnizahrady.cz. Jsou zde uvedené různé nápady a motivace. Naším cílem je, aby se zahrada stala pro naše děti místem poznávání, objevování a hlavně místem klidu. Vedeme děti k ochraně přírody, soužití s přírodou, třídění odpadu, pozorování broučků, mravenců, pěstování květin, drobné zeleniny (hrášek zkusíme už teď), taky maliny atd.

Tyto maličkosti jsou vhodné pro získání plakety „Přírodní zahrady“.

Spolu s paní architektkou z výše uvedených institucí zpracujeme návrh a potřebnou dokumentaci, ale od Vás, rodičů, potřebujeme pomoc „materiální“. Proto bychom Vás chtěli požádat o spolupráci následující formou:

• sehnat větší kameny různých druhů (např. vápenec, pískovec, ale i jiné tvrdší kameny, aby je děti mohly poznávat, vnímat)
  • jeden větší pařez – jako domek pro různé brouky
  • sazenice ovocných stromků
  • sazenice rybízu ap.
  • rádi bychom pořídili kompostér, ve kterém by děti pozorovaly jak se vše mění a pak následně využije
  • dřevo, kulatinu, kterou bychom mohli použít na různé schůdky do svahu
  • atd.
  • v neposlední řadě hledáme sponzory, kteří nám pomohou návrh zrealizovat. Školka bude mít spoluúčast na zaplacení projektu.

Toto je zatím příprava, chystáme se přihlásit do projektu „Přírodní zahrady“, které budou vypsány ÚMČ a MŽP někdy v červnu. K přihlášce bude potřeba předložit náš záměr.

Jestli je mezi Vámi někdo, kdo má s podobným projektem zkušenosti (ať s návrhem nebo vlastní realizací), budeme rádi za každou připomínku nebo konkrétní nápad, pomoc.

Bližší informace poskytne paní ředitelka Věra Tihlaříková.