STRAVOVÁNÍ

Ve vlastní školní kuchyni připravujeme stravování pro děti, které k nám docházejí a vlastní zaměstnance. Cílem je dětem zajistit vyváženou a zdravou stravu během dne.

V mateřské škole dětem nabízíme různé druhy jídel, které jsou vhodně sestavené z hlediska výživy a stravitelnosti. Stravování zahrnuje dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a pitný režim.

Jídelníček respektuje základní výživové požadavky pro děti. Je v něm zahrnuto dostatečné množství ovoce, zeleniny, bílkovin (maso, ryby, luštěniny) a mléčných výrobků.

Společné stolování dětí v mateřské škole je i součástí sociálního učení. Děti se učí dodržovat základní zásady chování během jídla, komunikovat a sdílet s ostatními. Děti vedeme k samostatnosti u stolování: samy si nalévají polévku, mají volbu říct si o velikost porce, mažou si pečivo, uklízí nádobí.

Veškeré změny ve stravování je nutno dohodnout před nástupem dítěte do mateřské školy osobně s ředitelem školy a vedoucí školní kuchyně. Školní kuchyně neposkytuje dietní stravování a změny je třeba doložit lékařskou zprávou.

Informace k platbě stravného a odhlašování naleznete zde.