Poprvé do školky

Milí rodiče,

blíží se čas, kdy vaše dítě vstoupí poprvé do mateřské školy. Zde naleznete praktickou pomoc "Co do školky?"

  • Oblečení zvolte takové, aby dítěti bylo pohodlné a manipulace s ním pro něj byla jednoduchá. Do třídy stačí tričko, tepláky, legíny, v horkých dnech kraťasy, sukýnka nebo šaty. Děti se po příchodu do školy a po pobytu venku převlékají do oblečení, které mají jen ve třídě.
  • Do třídy jsou vhodné papuče s pevnou patou, nevhodné jsou volné sandály nebo pantofle.
  • Na pobyt venku dětem stačí to, na co jste zvyklí z domova. Je potřeba přizpůsobit varianty oblečení aktuálnímu počasí. Na to mají děti v šatně plátěnou tašku, do které patří oblečení na pobyt venku. Tašky mají děti k dispozici ve škole. S dětmi chodíme ven i za méně příznivého počasí, proto je dobré mít v šatně trvale k dispozici gumáky a pláštěnku.
  • Děti ve školce odpočívají na lůžku, proto si nosí vždy v pondělí čisté pyžamo a v pátek jej dostanou domů na vyprání. 
  • Náhradní oblečení mají děti ve skříňce v šatně. Nehody se stávají a proto myslete na zásobu náhradního oblečení a prádla.
  • Děti mají z domu vlastní, podepsanou láhev na průběžný pitný režim.
  • Pro nově přijaté děti máme připravený funkční adaptační program před nástupem do školy. V průběhu adaptace mají děti i rodiče příležitost seznámit se s prostředím třídy, ostatními dětmi i učiteli. Rodiče se dozví vše potřebné k nástupu dítěte do mateřské školy.
  • Pro komunikaci s rodiči používáme aplikaci LYFLE, ve které naleznete aktuální informace o dění ve škole.